Dzięba znów atakuje. Trzaskowski: „Miarka się przebrała. Idę do sądu”

Michał Dzięba, były współpracownik ministra skarbu w rządzie PO Aleksandra Grada ponownie zaatakował kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego. Na antenie Telewizji Republika powtórzył wszystkie zarzuty wygłoszone wcześniej. Trzaskowski zapowiedział wystąpienie na drogę prawną. 

Rafał Trzaskowksi podczas Rady Krajowej PO fot. screen facebook.com

Kilka dni temu Dzięba na portalu społecznościowym zamieścił kontrowersyjny wpis. Zarzucił w nim Rafałowi Trzaskowskiemu szereg działań na pograniczu prawa oraz dobrych obyczajów. Obecny kandydat na prezydenta stolicy miał według Dzięby m. in. zażywać narkotyki, mieć  romans ze stażystką, lobbować w Parlamencie Europejskim na rzecz prywatnej firmy kolegi,i szukać finansowania dla kampanii prezydenckiej u prywatnych sponsorów:

„To może ja przetłumaczę co ma Rafcio Trzaskowski na myśli: Jestem posłem z Krakowa a chodzę na Legię, wychował mnie Jacek Saryusz-Wolski, który ogłosił ze Patryk Jaki to lepszy kandydat ode mnie, nigdy nie miałem romansu ze stażystka Klaudia w 2005 r. w Brukseli, nigdy nie byłem na sex party w Brukseli, kokainę to mi musieli wpychać do nosa, wcale nie wziąłem od Marcina Cioka 150 000 pln na swoją kampanie w 2009”. „Wcale nie zadawałem pytań w PE na rzecz klientów Marcin Ciok Aimmcoms i wcale nie ma na to dowodów w archiwach PE. Wcale nie gadam z Maćkiem Wandzelem o moim starcie i wcale Maćkowi nie przyda się zaprzyjaźniony Prezydent Warszawy. A ja akurat wiem Rafciu, bo ze mną siedziałeś w pokoju 1.5 roku że jest zupełnie odwrotnie ….Trzaskowski – Najgorszy Kandydat w Warszawie!!!”

– napisał były współpracownik rządu Tuska. Trzaskowski odpisał, że wszystko jest nieprawdą, a wymysły Zięby wynikać mogą z jego problemów psychicznych:

To stek bzdur. Gdyby nie fakt, ze się leczy rozważyłbym podjęcie kroków prawnych. Mam nadzieje ze wygra z choroba, ale do tego czasu spodziewam się wielu rożnego typu zarzutów z jego strony 

– napisał Trzaskowski. Jednocześnie zadeklarował, że będzie występować na drogę prawną przeciwko osobom powielającym opinie Dzięby. We wtorek Dzięba jednak znów zaatakował. Tym razem w TV Republika. I podtrzymał wszystkie zarzuty.

Tak, zażywałem narkotyki z Rafałem Trzaskowskim (…) Powiem szczerze że w Brukseli dostęp do narkotyków jest dosyć liberalny. Kokaina jest też relatywnie dostępna. Rafał Trzaskowski sporadycznie zażywał te narkotyki, on nie jest uzależniony od narkotyków.

Dzięba powtórzył też zarzuty dotyczące pieniędzy na kampanię.

Trzaskowski zareagował ostro:

Miarka się przebrała. Dosyć oszczerstw, kwestionujących moją osobistą uczciwość. Spotkamy się z Panem Dziębą w sądzie. Leczenie choroby psychicznej nie uzasadnia tak uporczywego powielania wierutnych kłamstw

– napisał Trzaskowski na Twitterze.

Rafał Trzaskowski ma 46 lat. W latach 2009 – 2014 był posłem do Parlamentu Europejskiego. Od 2013 roku był minister administracji i cyfryzacji. Od czerwca 2014 roku był wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz. W roku 2015 został posłem na Sejm z ramienia PO w okręgu krakowskim. Jest kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia PO i Nowoczesnej.

(źródło: twitter.com, Facebook.com, Telewizja Republika)

 

 

Dodaj komentarz