Sejm zajmie się sprawą rzekomych związków Jakuba R. z politykami PiS

Na wniosek klubu parlamentarnego PO Sejm zajmie się rzekomymi związkami Jakuba R., oskarżonego w sprawie afery warszawskiej z politykami PiS. Chodzi o artykuł „Gazety Wyborczej”. Dziennik napisał, że R. znał się z politykami PiS, między innymi szefem CBA Ernestem Bejdą oraz koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i jego zastępcą Maciejem Wąsikiem. 

Sejm, fot. Kpalion [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or FAL], via Wikimedia Commons

Politycy PO twierdzą,  że artykuł Wyborczej jest dowodem na to, że afera warszawska jest „aferą PiS”, bo politycy tej partii już w 2006 roku mieli mieć świadomość na temat zwrotów warszawskich nieruchomości. Rzecznik prasowy Koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn stwierdził z kolei, że Jakub R. przebywa w areszcie, zatrzymało go CBA, a pomówianie przez osadzonych tych, którzy doprowadzili do zatrzymania zdarza się bardzo często.

Z kolei portal wPolityce.pl pisał kilka tygodni temu o próbie przerzucenia odpowiedzialności za aferę warszawską i odwrócenia uwagi od polityków PO.

(az).

Dodaj komentarz