Potrzebna nowa sygnalizacja na Saskiej/Zwycięzców

Zarząd Dróg Miejskich szuka wykonawcy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Saskiej i Zwycięzców na Saskiej Kępie. Sygnalizacja zostanie skoordynowana ze skrzyżowaniem ul. Saskiej i Brazylijskiej, a dokumenty przetargowe należy składać do 5 marca.

fot. ZDM

Jak przypomina ZDM, zarówno ul. Saska, jak i ul. Zwycięzców to drogi zbiorcze, które rozprowadzają ruch z tej części dzielnicy Praga-Południe. Obecnie działająca sygnalizacja pracuje w tzw. trybie izolowanym, czyli bez koordynacji z sąsiednimi skrzyżowaniami. Aby usprawnić i upłynnić ruch, konieczny jest remont świateł, który umożliwi przełączenie ich w tryb pracy akomodacyjnej (dostosowującej się do natężenia ruchu) i skoordynowanie z innymi skrzyżowaniami – podaje ZDM. Drogowcy zapowiadają montaż zupełnie nowych urządzeń sygnalizacyjnych wraz ze sterowaniem, okablowaniem i detekcją, dostosowanie świateł do komunikacji rowerowej oraz zmiany w organizajci ruchu. Jak zapowiada ZDM, przejście ma się stać wygodniejsze także dla pieszych,  we wschodnim wlocie ul. Zwycięzców zostanie odsunięte od tarczy skrzyżowania, przesunięta ma być też „zebra” w południowym wlocie ul. Saskiej. Do nowych lokalizacji przejść zostaną dostosowane sygnalizatory i pozostałe oznakowanie poziome. 

Inną zapowiadaną przez ZDM zmianą jest obniżenie krawężników na przejściach.  Na dokumenty w przetargu czekamy do 5 marca, wykonawca będzie miał 50 dni na wykonanie prac.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz