„Platforma Schetyny to nie moja partia”. B. wiceprezydent poza PO

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz wystąpił z Platformy Obywatelskiej.

Jacek Wojciechowicz nie zgadza się z obecną linią partii fot. By Platforma Obywatelska RP from Polska (Wieczór wyborczy) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

„Była to dla mnie trudna decyzja, jednak Platforma Grzegorza Schetyny nie jest moją partią. W swojej działalności publicznej zawsze kierowałem i kieruję się takimi wartościami jak uczciwość, współdziałanie, dobro mieszkańców i wspólne poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań. Wartością nadrzędną jest dla mnie dobro obywateli, nie zaś partyjne układanki czy rozrachunki. Dlatego nie zgadzam się na działania, które mają na celu zajmowanie się głównie politycznymi przepychankami, nie zaś pracą nad tym, co jest najlepsze dla obywateli” – napisał w oświadczeniu.

Jacek Wojciechowicz był wiceprezydentem Warszawy. Stanowisko stracił w 2016 roku w związku z aferą reprywatyzacyjną, choć sam… nie odpowiadał za reprywatyzacją. Zdaniem zastrzegających anonimowość polityków PO wiceprezydent stał się kozłem ofiarnym. Wojciechowicz po odejściu z PO założył fundację Instytut Rozwoju Warszawy.

(Telegraf24, Warszawski Serwis Prasowy)

Dodaj komentarz