Kandydat PiS na prezydenta na przełomie kwietnia i maja

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że nazwisko kandydata jego partii na prezydenta Warszawy poznamy na przełomie kwietnia i maja.

fot. Public Domain Julo [Public domain], via Wikimedia Commons

Stanisław Karczewski był gościem Bogdana  Rymanowskiego w programie Jeden na Jeden w TVN  24. Oznajmił, że przesunięcie terminu przedstawienia kandydata PiS na prezydenta stolicy jest logiczne, ponieważ przedwczesne wystawienie kandydata powoduje, iż ten się „spala”. W  ten sposób spalać ma  się kandydat PO i Nowoczesnej, Rafał Trzaskowski, który podejmuje – zdaniem Karczewskiego” – zupełnie niepotrzebne dyskusje.

„Mówiłem o styczniu, o lutym, o marcu – w tej chwili przesuwam ten termin. Widzę, jak spalają się ci kandydaci, którzy powiedzieli, że już będą startować”

– przekonywał marszałek Senatu.

Potwierdził, że nie wyklucza własnego startu w wyborach prezydenta stolicy. Zapewnił, że będzie „we wszystkim” lepszym kandydatem od Trzaskowskiego, którego wybór byłby kontynuacją rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Rafał Trzaskowski, będzie kontynuował politykę Platformy Obywatelskiej. Będzie kontynuował politykę swojej koleżanki, której prowadził kampanię wyborczą. Ja prowadziłem kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości i gdziekolwiek bym występował, jestem reprezentantem tego obozu i będę realizował program Prawa i Sprawiedliwości.

To była zła prezydentura (Hanny Gronkiewicz-Waltz)  i ja nie chcę tej kontynuacji. Jestem przekonany, że każdy, kto wygra z panem Trzaskowskim, będzie lepszym prezydentem dla warszawiaków – podsumował marszałek Senatu.

Na razie oficjalnym kandydatem PO i Nowoczesnej jest Rafał Trzaskowski. W przypadku PiS mówi się o starcie Stanisława Karczewskiego bądź wiceministra sprawiedliwości i przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego. Nie wiadomo na razie, jaką decyzję w sprawie startu w wyborach podejmie Jan  Śpiewak, kojarzony z ruchami miejskimi. Mówi się też o starcie wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki z Kukiz’15.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, 28 października, lub 4 listopada.

(źródło:  Telegraf24, TVN24)

Dodaj komentarz