Przez wiele miesięcy okradali sklepy w Warszawie

Działali w Śródmieściu i na Targówku, najprawdopodobniej też na Pradze Południe, Woli, Bielanach, Ochocie. Ich łupem padły towary o wartości 270 tys. złotych. Warszawscy policjanci zatrzymali grupę włamującą się do obiektów handlowych.

U jednego z zatrzymanych zabezpieczono nielegalną broń. fot. policja

Jak podaje policja, kryminalni z Targówka pracowali nad zatrzymaniem sprawców włamań, którzy dokonywali kradzieży głównie wyrobów tytoniowych. Mężczyźni każdorazowo zasłaniali twarze.

Do zatrzymania 32-letniego Kamila L. i 26-letniego Sebastiana K. doszło tuż po kolejnym włamaniu. Tym razem mężczyźni okradli jeden ze sklepów na terenie Śródmieścia. W pojeździe, którym się poruszali, operacyjni zabezpieczyli prawie 870 paczek papierosów oraz przedmioty służące do włamań.

Dodatkowo, w miejscu pobytu Kamila L., policjanci znaleźli nielegalną broń palną oraz 10 sztuk amunicji (9 mm), które zostały przekazane do dalszych badań kryminalistycznych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od podejrzanych 500 złotych.

Dalsze ustalenia kryminalnych i analiza podobnych zdarzeń z terenu Warszawy wykazały, że mężczyźni mogli również dokonywać włamań do sklepów na terenie m.in. Pragi Południa, Woli, Ochoty i Bielan. 

Jak podaje policja, 32 i 26-latkowi postawiono 24 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych. Jak ustalili policjanci, w wyniku przestępczego działania, od października ubiegłego roku, Kamil L. i Sebastian K. narazili właścicieli sklepów na straty sięgające blisko 270 tys. złotych.

Dodatkowo Kamilowi L. przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Drugi z zatrzymanych, Sebastian K. odpowie za kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień, zniszczenia mienia oraz kradzieże paliw na stacjach benzynowych, gdzie wartość strat wyniosła prawie 1000 złotych – podaje policja.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz