Przerażające doniesienia mediów. Szczury szaleją na patelni!

Podchodzą do ludzi, nie boją się ich. Szczury. Jak pisały ostatnio „Gazeta Stołeczna” i TVN Warszawa teraz gryzonie pojawiły się na „patelni” – terenie obok stacji metra Centrum. Jak z nimi walczyć?

fot. Roland Fischer By © Roland Fischer, Zürich (Switzerland) – Mail notification to: roland_zh(at)hispeed(dot)ch / Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36166858

Problem niewątpliwie istnieje – informacje o zauważeniu gryzoni potwierdziły kolejno „Gazeta Stołeczna”, TVN Warszawa, media dzielnicowe, podobne sygnały od swoich czytelników otrzymał serwis Telegraf24. Jednym z powodów pojawienia się szczurów akurat w pobliżu metra Centrum jest dokarmianie gryzoni przez przebywających na patelni ludzi. W efekcie zwierzęta przestały bać się ludzi. Innym problemem – o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu – jest zmniejszenie liczby wolnożyjących kotów w niektórych dzielnicach. Wprawdzie kot nie musi wygrać w starciu ze szczurem, jednak sama obecność mruczków stanowi wystarczający element odstraszania gryzoni. Na Bemowie, gdzie kotów mieszkańcy się pozbyli (likwidując budki, dostęp zwierzaków do piwnic itd.) szczury stanowią dziś prawdziwą plagę. W Dzień Kota warto o tym pamiętać. (az).

Dodaj komentarz