DZIEŃ KOTA w Warszawie. Atrakcje w dzielnicach

W sobotę przypada Dzień Kota. Z tej okazji dla kociarzy i nie tylko czeka wiele atrakcji. 

fot. freeimages.com

Z okazji Dnia Kota w sobotę 17 lutego, do każdego biletu ulgowego na Taras Widokowy na XXX p. PKiN władze pałacu dodadzą gratis karty „Piotruś” z Pałacowymi Kotami. Wszystkie obrazki na kartach są zainspirowane prawdziwymi Pałacowymi Kotami żyjącymi w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Trwa konkurs na Najbardziej Wolskiego Kota, organizowany przez stowarzyszenie Wola Mieszkańców, portal Jestem z Woli, klubokawiarnię Jaś & Małgosia, Przegląd Wolski oraz fundację Jeden Muranów. Aby wziąć udział w konkursie, należy wstawić zdjęcie kota w komentarzu pod postem na Facebooku lub przesłać je na adres: kontakt@wolamieszkancow.org do dziś. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno koty domowe, jak i wolno żyjące. Rozwiązanie konkursu odbędzie się podczas Wolskiego Dnia Kota – 17 lutego (sobota, Światowy Dzień Kota) w godz. 16–20 w klubokawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła 57.

W Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 odbędzie się impreza pt. „Kot z Ursusa”. Z okazji Światowego Dnia Kota odbędzie się tam spotkanie i dyskusja z Barbarą Szymańczak, naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska w Dzielnicy Ursus, Dorotą Będkowską, lekarzem weterynarii ze schroniska „Na Paluchu” oraz Iloną Mlastek z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka kociej karmy oraz zostaną wręczone nagrody za najlepsze zdjęcia kotów.

Z kolei  wydawnictwo EMG po raz czwarty zaprasza do udziału w akcji „Dzień kota w księgarniach”. Partnerzy akcji przygotują ekspozycje „kocich” wydawnictw. Nie wykluczają także zorganizowania innych wydarzeń, warsztatów i konkursów związanych z Dniem Kota. Do obchodów „Dnia kota w księgarniach” w Warszawie przyłączyły się już: Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja przy ul. Andersa 29, Księgarnia Bagatela na Pięterku przy ul. Bagatela 14 i Sklep Podróżnika przy ul. Kaliskiej 8/10. Z kolei Wolski Dzień Kota będzie obchodzony w klubokawiarni Jaś & Małgosia.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Dodaj komentarz