Wciąż fatalne powietrze w Warszawie. A jutro będzie jeszcze gorzej

Warszawski Indeks Powietrza nadal wskazuje na znaczne przekroczenie norm zanieczyszczeń w Warszawie. W środę zaleca się w miarę możliwości pozostanie w domu.

Smog, fot. mazowieckie.pl

Stacja przy Al. Niepodległości wskazuje trzeci stopień zagrożenia. Zaleca się zmniejszenie intensywności i terminu odbywania aktywności fizycznej oraz rezygnację z dłuższego niż godzinę przebywania na zewnątrz szczególnie, jeśli wystąpią objawy takie jak kaszel i podrażnienie gardła. Wzmożonej aktywności na zewnątrz powinny szczególnie unikać osoby wrażliwe (kobiety w ciąży i dzieci). Jescze gorzej (czwarty, najwyższy stopień) wskazuje stacja przy Marszałkowskiej 68. przy tym stopniu zanieczyszczenia nie należy wietrzyć pomieszczeń, jeśli kominek nie jest głównym źródłem ciepła rezygnacja z jego używania. Osoby wrażliwe (zwłaszcza kobiety w ciąży i dzieci) powinny unikać wszelkiej aktywności na zewnątrz, w tym spacerów.

Nieco lepiej (drugi stopień) odnotowały stacje na Targówku oraz Ursynowie. Z tym, że zarówno stacje przy Marszałkowskiej, jak i na Ursynowie i w al. Niepodległości zakładają znaczne pogorszenie stanu powietrza. Jutro we wszystkich ma być czwarty, najwyższy poziom zagrożenia.

(źródlo: WIP)

Dodaj komentarz