Karczewski prezydentem, Jaki wzgardzi funkcją zastępcy?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Sygnałach Dnia stwierdził, że nie wyklucza startu w wyborach prezydenta Warszawy. Kandydatem na zastępcę mógłby być wtedy Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej. On sam jednak… nie zgadza się na taki wariant.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Stanisław Karczewski był w środę gościem Sygnałów Dnia. Został zapytany między innymi o to, czy możliwe jest, by został kandydatem na prezydenta stolicy, a Patryk Jaki kandydatem na jego zastępcę.

Jest rozważany taki wariant – odparł marszałek Senatu. I zadeklarował, że decyzja w sprawie kandydata zapadnie w kilka tygodni.

Do sprawy błyskawicznie odniósł się Patryk Jaki, który oznajmił, że nie jest zainteresowany kandydowaniem na wiceprezydenta stolicy:

„Od razu prostuje. Będę wspierał Marszałka jeśli się zdecyduje – to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy”

napisał wiceminister na Twitterze.

Na razie, na mocy porozumienia między Platformą Obywatelską i Nowoczesną wspólnym kandydatem obu ugrupowań na prezydenta stolicy jest Rafał Trzaskowski z PO, a kandydatem na wiceprezydenta Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Na giełdzie nazwisk potencjalnych kandydatów pojawiały się też nazwiska m.in. Jana Śpiewaka (Wolne Miasto Warszawa), Stanisława Tyszki (Kukiz’15).

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, wybory samorządowe odbyć się mogą w trzech terminach:

21 października, 28 października, 4 listopada.

(Źródło: Polskie Radio „Sygnały Dnia”, Telegraf24, twitter.com)

Dodaj komentarz