W czwartek zaatakował nożem policjanta. Teraz usłyszał zarzuty

Wymachując nożem groził, że „załatwi” policjantów i siebie. Ranił jednego z funkcjonariuszy. W czwartek dopuścił się przestępstwa, teraz usłyszał zarzuty. 69 letni Mark K. został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

fot. policja

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, w ubiegły czwartek, tuż przed południem, policjanci z Wieliszewa dostali sygnał o awanturze w jednym z domów na terenie ich gminy. Policjanci na miejscu interwencji zastali nietrzeźwego, awanturującego się z rodziną Marka K. Mężczyzna był bardzo agresywny. Używał wulgarnych słów  i nie reagował na prośby rodziny oraz polecenia mundurowych.

Jak relacjonują policjanci, w pewnym momencie Marek K. chwycił nóż   i groził, że „załatwi” policjantów oraz siebie. Wymachiwał 20-centymetrowym ostrzem, nie ustając w groźbach. Jego agresja narastała. Podczas obezwładniania Marka K., ten ranił trzymanym w ręku nożem jednego z policjantów. Chwilę po tym mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Marek K. usłyszał już trzy zarzuty za czynną napaść na mundurowych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, zmuszanie policjantów groźbą do odstąpienia od czynności służbowych i znieważania funkcjonariuszy. Legionowski sąd aresztował 69 latka na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności – podaje policja.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz