Trzaskowski o darmowych żłobkach. Ale konkretny program dopiero w czerwcu

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy przedstawił podstawowe założenia programowe. Są nimi walka o prawa kobiet, wspieranie in vitro, darmowe żłobki. Szczegóły programu mają być ujawnione dopiero w czerwcu.

Rafał Trzaskowski fot. By Michał Józefaciuk – Senat Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37534757

Swoje założenia Rafał Trzaskowski przedstawił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Jak zapowiedział, jego program to walka o prawa kobiet, kontynuacja programu in vitro, edukacja seksualna, darmowe żłobki. Ratusz miałby dopłacać także do miejsc w prywatnych placówkach. To na razie główne założenia, jednak szczegółowy program PO ma przedstawić w czerwcu.

Rafał Trzaskowski to były minister cyfryzacji i wiceminister spraw zagranicznych w rządach PO. Jest kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta stolicy (w wyborach nie startuje skompromitowana aferą warszawską Hanna Gronkiewicz-Waltz). Jego program to wyraźny skręt w stronę liberalno-lewicową (wsparcie in vitro, edukacji seksualnej, wcześniej poparcie dla odbudowania Tęczy na pl. Zbawiciela).

Na razie nie wiadomo, kto będzie konkurentem Trzaskowskiego. Na giełdzie nazwisk pojawiają się Patryk Jaki i Stanisław Karczewski z PiS, Stanisław Tyszka z Kukiz’15, czy Jan  Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Wybory odbędą się jesienią. (az).

Dodaj komentarz