Śródmieście: Areszt za serię włamań do pubów

Karany w przeszłości za kradzieże i włamania 28-latek w listopadzie ubiegłego roku postanowił wrócić na przestępczą drogę dorabiania się na włamaniach. Dopuszczał się ich regularnie, w każdym miesiącu. Ostatnie popełnił 2 lutego br.  Na swój cel wybrał puby i bary na warszawskim Śródmieściu – informuje Komenda Stołeczna Policji.

fot. policja

Rabuś, w dzień obserwował jakie zabezpieczenia trzeba pokonać, żeby dostać się do środka, a nocą wypychał siłą okna lub drzwi, wchodził za bar i jeśli się dało otworzyć kasę fiskalną wyjmował pieniądze i wychodził tą sama drogę. Kiedy kasetka nie dała się otworzyć wyrywał ją  zabierał całą. Później rozbijał ją, rzucają o podłogę i zabierał gotówkę. Policjanci udowodnili mu 6 włamań i jedną kradzież, podczas których pozbawił pokrzywdzonych prawie 14 tysięcy złotych.

Jak podaje policja badania kryminalistyczne wykazały, że jeden z zabezpieczonych śladów pasuje do Mariusza B. Dalsza praca operacyjna potwierdziła, że za serią włamań może stać 28-latek nie mający stałego miejsca pobytu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Przyznał się on do wszystkich przestępstw i złożył szczegółowe wyjaśnienia. Na wniosek policjantów i prokuratora śródmiejski sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Grozi mu 10 lat więzienia.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz