Nowe oświetlenie Jagiellońskiej

Gotowa jest już dokumentacja projektowa przebudowy oświetlenia. Nowe latarnie zaświecą po zachodniej stronie, na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8 – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM

Jak podaje ZDM, w ramach prac usunięte zostaną stare żelbetowe i stalowe słupy. Nowa instalacja otrzyma kompletne okablowanie, wzdłuż jezdni ustawionych zostanie 75 słupów o wysokości 12 metrów (wraz z oprawami sodowymi). Drogę boczną oświetlą 34 9-metrowe słupy z oprawami LED, a chodniki 53 słupy o wysokości 5 metrów (również z oprawami LED). Doświetlimy też przejścia dla pieszych. Łącznie zamontowane mają zostać 182 nowoczesne oprawy oświetleniowe – podaje ZDM.

Jak czytamy w komunikacie, nowe latarnie po zachodniej stronie Jagiellońskiej to uzupełnienie obecnie prowadzonych prac w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po wschodniej stronie ulicy budowana jest droga dla rowerów, trwa remont chodników i przebudowa oświetlenia. W ubiegłym roku w rejonie ul. Kotsisa wyznaczone zostało naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją, a w tym sezonie wschodnia jezdnia otrzyma nową nawierzchnię wraz z podbudową – podaje ZDM.

Roboty mają zakończyć się w tym roku. A dokumenty do przetargu należy dostarczyć do 26 lutego.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz