Droga rowerowa połączy Bemowo i Wolę ze Śródmieściem. Prace na Połczyńskiej

Na Połczyńskiej prawie gotowy jest nowy chodnik, widać też zarys powstającej drogi rowerowej, która połączy Bemowo i Wolę ze Śródmieściem – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM

W ramach prac trwających po południowej stronie ciągu ulic Kasprzaka-Wolska-Połczyńska powstaną nowe chodniki z płyt o wymiarach 50/50 cm, oświetlenie, wyniesione przejścia dla pieszych i droga rowerowa – podaje ZDM.

. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Połczyńskiej z ul. Dźwigową i Powstańców Śląskich. Zakończo no już prace związane z modernizacją sygnalizacji świetlnej. Jak informuje ZDM, na tym skrzyżowaniu nowo powstająca trasa rowerowa zostanie połączona z już istniejącą infrastrukturą, czyli pasami rowerowymi na Dźwigowej oraz drogą rowerową na Powstańców Śląskich. Rozpoczyna się drugi etap inwestycji – od ul. Dźwigowej do granicy miasta. Jak informuje ZDM, pod koniec stycznia podpisana została umowa z wykonawcą tych prac. To także będą kompleksowe prace – obejmujące chodniki, drogę dla rowerów, oświetlenie uliczne, sygnalizacje i zmiany podnoszące bezpieczeństwo ruchu. ZDM zapowiada, że wszystkie prace mają być zakończone do końca roku.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz