Starsza pani podrabiała i sprzedawała alkohol

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy przeprowadzili działania mające na celu likwidację miejsc nielegalnej sprzedaży alkoholu na terenie dzielnicy. Trafiając do jednego z mieszkań przy ul. Łochowskiej, ujawnili sprzedaż nielegalnego alkoholu. 62-letnia właścicielka mieszkania była bardzo zaskoczona wizytą ,,stróżów prawa”.

W mieszkaniu policjanci znaleźli 14 litrów podrobionego alkoholu, przygotowanego do sprzedaży w butelkach o pojemności 200 i 500 ml fot. policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, w trakcie przeszukania policjanci znaleźli prawie 14 litrów podrobionego alkoholu, przygotowanego do sprzedaży w butelkach o pojemności 200 i 500 ml oraz 91 paczek papierosów pochodzących z kontrabandy. Operacyjni zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 200 złotych, pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży podrobionych towarów. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyroby spirytusowe i przekazali je do badań. Barbara S. została zatrzymana.

Jak informuje KSP, kobieta poniesie odpowiedzialność karną za nielegalny wyrób oraz handel napojami spirytusowymi, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności oraz kara pozbawienia wolności do roku. Dodatkowy zarzut będzie dotyczył posiadania papierosów pochodzących z kontrabandy.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz