Kamionek: Kolejny przetarg na oświetlenie ul. Bliskiej

Niewystarczające oświetlenie ulicy Bliskiej od lat jest utrapieniem mieszkańcom Kamionka. Zarząd Dróg Miejskich po raz drugi ogłosił przetarg na wykonanie prac mających oświetlić całą ulicę. Za pierwszym razem nie było chętnych.

Czy wreszcie uda się znaleźć wykonawcę na przebudowę oświetlenia ulicy Bliskiej na Kamionku? fot. ZDM

Jak podaje ZDM, na niewystarczające oświetlenie ulicy zwracali uwagę mieszkańcy. Projekt zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego zyskał 340 głosów i został wybrany do realizacji. Obejmował on dodatkowe oświetlenie chodnika – jednak ZDM zdecydował się rozszerzyć zakres prac i kompleksowo oświetlić całą ulicę.

Zapowiedzi są ambitne. W ramach prac zdemontowane mają zostać stare latarnie. Zastąpić je ma 8 nowych słupów z oprawami LED oświetlającymi całą ulicę. Dodatkowo, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie chodnika, przed budynkiem Bliska 23 pojawią się niskie słupy oświetleniowe, zaś po drugiej stronie dodatkowa latarnia oświetlająca chodnik – podaje ZDM. I zapowiada, że dodatkowe oprawy z jaśniejszym światłem pojawią się w rejonie przejścia dla pieszych przez ul. Bliską przy Dworcu Wschodnim.

Przetarg na przebudowę oświetlenia ogłaszany jest już po raz drugi. Jak przypomina ZDM, za pierwszym razem, jesienią ubiegłego roku, nie zgłosił się żaden wykonawca. Oferty należy składać do 26 lutego. Wybrany wykonawca będzie miał 120 dni na realizację zadania – podaje ZDM.

(źródło: ZDM)

 

Dodaj komentarz