Chciał się tylko schronić przed zimnem. Napastnik pociął mu twarz i język

Chciał się jedynie schronić przez zimnem, a zrobiono mu straszną krzywdę! Bezdomny mężczyzna ukrył się w piwnicy bloku przy ul. Wałbrzyskiej. Gdy spał, został brutalnie pobity. Napastnik pociął mu twarz, język i głowę.

Mężczyzna, który pociął bezdomnemu twarz, język i głowę fot. policja

Dochodziła 23., kiedy policjanci pełniący służbę w pobliżu stacji metra uzyskali informację, że w jednym z pobliskich bloków nieznany napastnik napadł bezdomnego.

Jak podaje policja, w klatce bloku funkcjonariusze zastali zakrwawionego mężczyznę, który opowiedział o tym, co go spotkało. Z jego relacji wynikało, że kiedy spał, podszedł do niego ktoś i zaczął go szarpać i uderzać, po czym przy użyciu ostrego narzędzia zranił go w twarz, język oraz głowę.

Pokrzywdzony z ranami ciętymi został przewieziony do szpitala, a policjanci na podstawie uzyskanego rysopisu rozpoczęli poszukiwania napastnika. Funkcjonariusze zatrzymali Piotra K. zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. 44-latek na ich widok próbował pozbyć się przedmiotu, za pomocą którego zranił pokrzywdzonego, odrzucając go za pobliski murek – podaje policja.

Okazało się, że był to kawałek blachy, oderwanej prawdopodobnie ze skrzynki na listy lub skrzynki telekomunikacyjnej. Jak podaje policja, mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to co zrobił kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz