„Rzeczpospolita”: wg sondaży wewnętrznych PiS goni Platformę w stolicy

Niezależnie od tego, czy kandydat Platformy Obywatelskiej za rywala mieć będzie Patryka Jakiego, czy Stanisława Karczewskiego, w drugiej turze wyborów prezydenta stolicy przegra z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała we wtorek „Rzeczpospolita”.

Wybory prezydenta stolicy już jesienią. fot. freeimages.com

Dziennik powołuje się na wewnętrzne sondaże PiS. Wynika z nich, że największe szanse na pokonanie Rafała Trzaskowskiego z PO ma wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki. Jak podaje „Rzeczpospolita”, z Trzaskowskim w wewnętrznym sondażu PiS wygrywa także inny potencjalny kandydat – marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego przewaga jest jednak znacznie mniejsza.

Sondaże PO wskazują z kolei na wygraną Rafała Trzaskowskiego. Z Jakim wygrywa on różnicą 10. punktów procentowych, z Karczewskim – kilkoma procentami. Ale i w sondażach PO poparcie dla PiS rośnie.

Wybory już jesienią. Kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy jest Rafał Trzaskowski. PiS wciąż nie wskazał kandydata. Nieoficjalnie mówi się, że miałby to być Patryk Jaki, Stanisław Karczewski lub Zbigniew Gryglas.

(źródło: „Rzeczpospolita”)

Dodaj komentarz