Wysiadał z autobusu, został pobity i okradziony. Sprawcy złapani

Kryminalni z Białołęki zatrzymali mężczyzn podejrzanych o rozbój. 18-latkowie napadli na wysiadającego z autobusu o rok młodszego nastolatka. Pobili go, a następnie zabrali mu telefon komórkowy i buty. Łukasz S. i Konrad J. w prokuraturze usłyszeli już zarzuty. Koleżanka, u której znalazł się skradziony telefon odpowie za paserstwo.

fot. policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, do zdarzenia doszło przed 2 w nocy. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, gdy wysiadł z autobusu podeszło do niego dwóch młodych mężczyzn. Byli wobec niego agresywni i pobili go. Następnie zabrali mu telefon komórkowy i buty. Straty wyniosły 2930 złotych.

Policjanci złapali sprawców, okazali się nimi Łukasz S. i Konrad J. Policjanci odzyskali również skradzione pokrzywdzonemu buty.

18-latkowie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty rozboju, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Jak podaje policja, zatrzymana została również Andżelika K., u której mundurowi znaleźli utracony w wyniku rozboju telefon. Kobieta odpowie za paserstwo.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz