Będą kolejne prace na ul. Łukowskiej

Remont jezdni oraz zatoki postojowe na ulicy Łukowskiej – to prace na ten rok zaplanowane przez Zarząd Dróg Miejskich. Będą one kontynuacją prac przeprowadzonych na ulicy w 2017 roku.

fot. ZDM

Jak zapowiada ZDM, w tym roku wyremontowana zostanie jezdnia wraz z podbudową. Ogłoszony został przetarg na wykonanie tych prac. Z kolei w ramach projektu zgłoszonego przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym, na odcinku od ul. Komorskiej do ul. Osieckiej powstaną zatoki postojowe. Dzięki „schowaniu” samochodów w zatokach, poprawi się widoczność na przejściach dla pieszych – podaje ZDM.

To kontynuacja prac z ubiegłego roku. Jak przypomina ZDM, w 2017 roku wyremontowany został chodnik po obu stronach ulicy, na odcinku od ul. Rodziewiczówny do ul. Zamienieckiej, wybudowane zostały perony przystankowe i azyle dla pieszych, krawężniki peronowe, ułatwiające podjazd autobusom i płyty ostrzegawcze dla osób niewidomych. Dodatkowo, przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Tarnowiecką został poszerzony – przypomniał ZDM.

 

Dodaj komentarz