Duże zmiany na Targówku Mieszkaniowym

Kompleksową przebudowę ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM

Jak przypomina ZDM, dziś tzw. obwodnica Targówka jest objęta czasową organizacją ruchu związaną z budową II linii metra. Z tego powodu zablokowany jest przejazd ul. Pratulińską i Ossowskiego. Wykonawca metra ma obowiązek odtworzyć obszar zajęty pod budowę stacji. Równocześnie planowane są znacznie większe zmiany na całym ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej, a także na ul. Gorzykowskiej i Kołowej – zapowiada ZDM. Właśnie ogłoszony został przetarg na realizację robót. Wykonawca, który go wygra, będzie miał za zadanie wykonać roboty do listopada 2018 r.

Jak podaje ZDM, roboty obejmują zmianę organizacji ruchu na jezdni, przebudowę oświetlenia i chodników, budowę drogi dla rowerów i ścieżki biegowej oraz nasadzenia zieleni. Obecna organizacja ruchu zostanie zmieniona. Na jezdni zostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, zaś pozostała przestrzeń wykorzystana zostanie do wyznaczenia miejsc postojowych. W w ten sposób wyznaczone będzie 140 miejsc do parkowania. Istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z Gorzykowską, Pratulińską i Kołową zostaną przebudowane na ronda.  ZDM zapowiada też wyznaczenie nowych przejśc pieszych przez ul. Handlową (między ul. Lusińską a ul. Kołową, przy ul. Lusińskiej, ul. Mokrej i ul. Szczepanika) i przez ul. Myszkowską (przy ul. Hodowlanej). Wszystkie przejścia będą wyposażone w azyle.

ZDM zapowiada też wymianę chodników, budowę drogi dla rowerów i nieutwardzonej ścieżki biegowej. Ustawione mają też zostać nowe ławki i stojaki na rowery. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami, a na całym ciągu pojawi się atrakcyjna zieleń miejska zapowiada ZDM. Jak czytamy w komunikacie posadzonych zostanie też 211 nowych drzew: głównie klony, jesiony, graby i brzozy oraz 28 tys. krzewów tawuły, śnieguliczki, róży, forsycji, pięciorników i innych gatunków – podał ZDM.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz