Awantura na Twitterze. W tle afera i Hanna Gronkiewicz-Waltz

Dziennikarz Wojciech Czuchnowski zarzucił Stanisławowi Żarynowi, rzecznikowi koordynatora służb specjalnych, iż ten zamiast odpowiedzieć na pytania do tekstu w „Gazecie Wyborczej” przekazał informacje do portalu wPolityce.pl i wypowiedział się na temat artykułu, który jeszcze się nie ukazał. Dziennikarz wPolityce Wojciech Biedroń nie odpierał zarzuty Czuchnowskiego.  W tle materiały na temat afery reprywatyzacyjnej w stolicy.

fot. freeimages.com

W czwartek, w cytowanym także w naszym serwisie materiale portalu wPolityce ukazał się tekst o nowej strategii, na której ma zyskiwać Hanna Gronkiewicz-Waltz. narracja mówiąca o roli służb specjalnych w nakręceniu afery reprywatyzacyjnej. Za wszystkim stać ma oskarżony w aferze Jakub R. Były wiceszef Biura Gospodarowania Nieruchomościami, od 2016 roku przebywa w areszcie. Ma jednak pisać donosy, które mają przedstawić aferę jako grę służb:

„Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie Hanna Gronkiewicz-Waltz, za pomocą przychylnych mediów i donosów, osadzonego w areszcie za gigantyczne przekręty, Jakuba R., byłego wicedyrektora BGN m.st. Warszawy, będzie chciała zmienić obraz afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Z ustaleń wPolityce.pl wynika, że należy się spodziewać medialnej kampanii wymierzonej w osoby prowadzące śledztwa reprywatyzacyjne. Na celowniku Jakuba R. – reprywatyzacyjnego rekina w warszawskim ratuszu, znaleźli się m.in. minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, jego zastępca Maciej Wąsik oraz szef CBA Ernest Bejda” – czytamy w portalu wPolityce.pl.

Donosy są – wg wPolityce.pl – pełne insynuacji, jednak zyskały uznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wysłała pisma w tej sprawie do Premiera i Komisji Weryfikacyjnej. Zwracając się do Premiera Gronkiewicz-Waltz domaga się wyjaśnienia „jaką rolę pełniły służby specjalne w procesie reprywatyzacji”.

W tekście wypowiada się między innymi rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Sprawa miała dalszy ciąg. Wieczorem na Twitterze głos zabrał Wojciech Czuchnowski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Okazało się, że to GW przygotowuje materiał o rzekomych związkach Jakuba R. z szefami służ specjalnych. Czuchnowski zarzucił Żarynowi, że ten zamiast odpowiedzieć mu na jego pytania, przekazał informacje o artykule do konserwatywnego portalu:

SKANDAL wczoraj gw wysłała do koordynatora służb Kamińskiego i jego z-cy Wąsika pytania o ich związki  z oskarżonym w aferze reprywatyzacyjnej Jakubem R. Rzecznik Kamińskiego, Żaryn zamiast odpowiedzieć zakablował do http://wpolityce.plnapisał na Twitterze Wojciech Czuchnowski.

Jest to złamanie wszelkich standardów. Pan Żaryn jest na dodatek b. dziennikarzem http://wpolityce.pl  i wypowiada się w tekście na temat naszego artykułu który się jeszcze nie ukazał. Wobec p. Żaryna wyciągniemy konsekwencje prawne

pisał w kolejnym tweecie dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Co na to wPolityce.pl?

 – Byłbym ostrożny w twierdzeniu, ze to Żaryn. Są cztery źródła 🙂 A fakt, że nieco skomplikowałem wam robotę, z tą grubo szytą ustawką z ratuszem, niezmiernie mnie cieszy 😉 Pozdrawiam i gratuluję „informatora” ;))))) –

odpowiedział autor artykułu z wPolityce.pl Wojciech Biedroń.

Do sprawy będziemy wracać.

 

 

Dodaj komentarz