ZDM: Remonty 11 ulic. W kilku stołecznych dzielnicach

Zarząd Dróg Miejskich szuka wykonawcy remontów 11 ulic, które chce zlecić wiosną i latem tego roku.

fot. ZDM

Wyremontowane mają zostać: Trakt Brzeski, ul. Powsińska, Lindleya, Podleśna, Odyńca, Krasińskiego, Jagiellońska, Łukowska, Międzyborska, Wał Miedzeszyński i Spalinowa. Drogowcy planują nie tylko weekendowe frezowania, ale też większe prace: wymianę podbudowy, remonty chodników i wprowadzanie zmian w organizacji ruchu.

Wawer

Jak podaje ZDM, największy zakres prac obejmuje remont południowej jezdni ciągu ulic Czecha – Trakt Brzeski, na odcinku od ul. Kajki do ul. Raczkiewicza. Ze względu na słabą podbudowę oraz duży ruch ciężarowy, nawierzchnia tej ulicy jest już bardzo zniszczona. Na ponad 4-kilometrowym odcinku zaplanowana została wymiana nie tylko nawierzchni, ale również podbudowy jezdni. Z tego powodu prace będą wymagały dłuższego zamknięcia jezdni. Jak zapowiada ZDM, terminem prac ma być długi weekend majowy.

Mokotów

Równie duży zakres prac ZDM przewiduje na ul. Powsińskiej. Tam także jezdnia pilnie wymaga naprawy. Remont obejmie jednak nie tylko nawierzchnię jezdni, ale też podbudowę oraz chodnik po wschodniej stronie jezdni. Prace obejmą 2-kilometrowy odcinek od ul. Idzikowskiego do ul. Nałęczowskiej – podał ZDM. Remont połączony ze zmianą organizacji ruchu planowany jest na ul. Odyńca (na odcinku od ul. Puławskiej do al. Niepodległości). Droga zyskać ma  nową jezdnię, podbudowę i chodniki. Nowa organizacja ruchu przewiduje m.in. wyznaczenie pasa do parkowania – podał ZDM.

 

Bielany

Duża przebudowa zaplanowana jest  na ul. Podleśnej. Droga na odcinku od Gwiaździstej do Marymonckiej zyska nową nawierzchnię jezdni wraz z podbudową, wyremontowane zostaną chodniki, na których pojawią się obniżone krawężniki i płyty prowadzące, jak zapowiada ZDM wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu poprawiające bezpieczeństwo. Przed każdym przejściem dla pieszych pojawią się progi zwalniające, które uspokoją ruch. Będą nowe przejścia – przy skrzyżowaniach z ul. Lektykarską (po zachodniej stronie), ul. Klaudyny (po zachodniej i wschodniej stronie) oraz na wysokości ul. Marii Kazimiery – podał ZDM.

Ochota

ZDM Zapowiada też kompleksowe zmiany na ul. Lindleya (na odcinku Koszykowa – Al. Jerozolimskie). Nowa podbudowa, która wzmocni trwałość remontu, równy asfalt na jezdni i nowe chodniki z płyt betonowych o wymiarach 50/50 cm to podstawa pod większe zmiany w organizacji ruchu. Dopełnieniem prac ma być nowa zieleń.

Żoliborz

Nowy asfalt na jezdni wraz z podbudową oraz nowe chodniki pojawią się na ul. Krasińskiego, na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Powązkowskiej.

Praga Północ

ZDM planuje nowy asfalt na jezdni wraz z podbudową oraz nowe chodniki ul. Jagiellońskiej, na odcinku od ronda Starzyńskiego do ul. Platerówek. Obecnie trwa tam budowa drogi dla rowerów i remont chodników. W tym roku zaplanowaliśmy również przebudowę oświetlenia tej drogi.

Praga Południe

Nowa nawierzchnia i podbudowa jezdni pojawi się na ul. Łukowskiej – tam również będzie to uzupełnienie ubiegłorocznych robót związanych z remontem chodników i zatok postojowych. ZDM zapowiada też, że nową nawierzchnię jezdni zyska ul. Międzyborska na odcinku od ul. Turbinowej do ul. Stanisława Augusta. Tu remont ograniczy się prawdopodobnie do tradycyjnego weekendowego frezowania. Weekendowe frezowanie przeprowadzone zostanie na obu jezdniach ul. Wał Miedzeszyński, na odcinku od ul. Fieldorfa do ul. Afrykańskiej. Większy zakres prac ZDM  planuje na ul. Spalinowej. Tu też droga zyska nową podbudowę, położony ma zostać nowy asfalt na jezdni i wyremontowane chodniki – podaje ZDM.

 

Wszystkie powyższe prace będą wymagały czasowego wyłączenia ruchu. Tam gdzie to możliwe, roboty będą wykonywane w ciągu weekendu. Harmonogram remontów będzie znany po wyborze wykonawców i dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności. Wszystkie roboty objęte tym przetargiem zakończą się we wrześniu – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

 

Dodaj komentarz