Ochota: Fałszywi kurierzy ukradli… zabawki!

Coraz większa pomysłowość złodziei. Było już „na wnuczka”, „na policjanta”, nawet „na księdza”. Tym razem złodzieje podszyli się pod firmę kurierską. A ich ofiarą padli nie naiwni emeryci, a firma sprzedająca zabawki. I dzieci, do których w święta nie dotarł Święty Mikołaj. Rabusie właśnie zostali zatrzymani. Grozi im do pięciu lat więzienia.

fot. policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, pod koniec grudnia do policjantów z Ochoty zgłosił się pracownik firmy zajmującej się sprzedażą zabawek, który złożył zawiadomienie o kradzieży. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że w okresie przedświątecznym, dwóch mężczyzn ubranych w kurtki z logo jednej z firm kurierskich dokonało kradzieży 350 paczek zawierających zabawki. Sprawcy podjechali pod magazyn busem, załadowali paczki przygotowane do wysyłki dla klientów i odjechali. Jak się jednak okazało, zabawki nie trafiły do rodzin czekających na świąteczne prezenty. Do firmy przesyłki też nie wróciły. A ślad po fałszywych, jak się okazało, kurierch, zaginął. Wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 50 tys. złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. W wyniku pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich policjanci zabezpieczyli 120 gramów marihuany i blisko 22 gramy amfetaminy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzież przesyłek. Seweryn W. odpowie również za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia – podaje policja.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz