18 metrowe i ekologiczne. Przetarg na nowe autobusy

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na 50 nowych, 18 metrowych autobusów. Mają one obslużyć 87 linii miejskich i 36 linii podmiejskich L. Przy wyborze ofertu obok ceny liczyć się będą także alternatywne rozwiązania ekologiczne.

fot. ZTM

Jak podaje ZTM, przewoźnik, który wygra przetarg będzie musiał zapewnić 50 18-metrowych autobusów oraz co najmniej cztery rezerwowe. Wszystkie autobusy będą w pełni niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, biletomaty, białe tablice zewnętrzne, system głosowego zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze (z architektonicznymi symbolami miasta), łączność radiową z Centralą Ruchu ZTM, systemy lokalizacyjne oraz systemy liczenia pasażerów. Nowe autobusy wyjadą na trasy w Warszawie i w gminach metropolii, w których transport organizuje ZTM.

W przetargu premiowane są oferty zakładające stosowanie rozwiązań ekologicznych. Za cenę można dostać maksymalnie 60 proc. możliwych do zdobycia punktów, a aż 40 proc. za alternatywne źródła zasilania autobusów. Chodzi tutaj o wykorzystywanie biogazu, CNG, LNG lub napędu hybrydowego. Oferty składać można do 9 marca – podał ZTM.

ZTM poinformował też, że wszyscy kierowcy muszą być zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Dotyczy to także dyspozytorów i pracowników służby zabezpieczenia ruchu. Kierowcy muszą znać układ komunikacyjny oraz topografię Warszawy i okolic, przepisy porządkowe i taryfowe oraz biegle posługiwać się językiem polskim.

(źródło: ZTM)

Dodaj komentarz