Kolejne zatrzymania. Zorganizowana grupa przestępcza wyłudziła dziesiątki milionów

Pranie pieniędzy na kwotę przynajmniej 67 milionów złotych, nieprawdziwe faktury, wyłudzenia VAT – w środę funkcjonariusze CBA zatrzymali w Wólce Kosowskiej troje biznesmenów wietnamskiego pochodzenia.

fot. cba

Jak poinformowało CBA, troje biznesmenów pochodzenia wietnamskiego działających w branży tekstylnej w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych – zabezpieczono m.in. kilkaset tysięcy złotych i walutę obcą oraz złoty zegarek znanej marki. Czynności były wykonywane przy udziale funkcjonariuszy łódzkiego urzędu celno – skarbowego – poinformował rzecznik CBA, Piotr Kaczorek.
Ustalenia śledczych wskazują, że tylko od marca 2017 roku ich spółki wystawiły faktury VAT poświadczające nieprawdę na blisko 13 mln złotych. Zatrzymani przez CBA członkowie zorganizowanej grupy przestępczej usłyszeli także zarzuty prania pieniędzy na kwotę co najmniej 67 mln zł. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi – informuje CBA.
W czerwcu ub.r. funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali biznesmena, w jednej z łódzkich restauracji, na gorącym uczynku sprzedaży fikcyjnych faktur VAT. Do dziś w tym śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 29. podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek. Jak podaje CBA, prowadzący postępowania funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nadal nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów w tych śledztwach. Informację na temat zatrzymań podał Piotr Kaczorek, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
(źródło: CBA)

 

Dodaj komentarz