Msza św. dziękczynna za posługę abp. Henryka Hosera

Przez dziesięć lat pełnił posługę biskupa ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. Teraz jest już biskupem seniorem. Arcybiskup Henryk Hoser zostanie jednak jeszcze uhonorowany – w katedrze św. Michała Archanioła i Floriana męczennika odbędzie się msza święta dziękczynna za posługę arcybiskupa w diecezji.

 

Arcybiskup Henryk Hoser fot. By Janusz Halczewski (Archive of Janusz Halczewski) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Uroczystość odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego, o godzinie 18. Ksiądz bp. Romuald Kamiński, następca abp. Hosera zaprasza na to wydarzenie kapłanów i osoby świeckie:

„Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego, wiernych świeckich do wzięcia udziału w tej wyjątkowej wspólnocie modlitwy. Niech będzie ona naszym duchowym dziękczynieniem Bogu i wyrazem ludzkiej życzliwości, wielkim wspólnym „dziękujemy!” za świadectwo pasterskiej troski i miłości, jakich wspólnota diecezjalna warszawsko-praska doświadczyła poprzez posługę Księdza Arcybiskupa. Niech stanie się także okazją, by upraszać dla Księdza Arcybiskupa Henryka błogosławieństwo Boże na dalsze lata jego pracy”.

– czytamy w komunikacie nowego ordynariusza.

Abp Henryk Hoser jest z wykształcenia nie tylko teologiem, ale też lekarzem. Pełnił posługę w Rwandzie w Afryce, od 2008 roku był biskupem warszawsko-praskim. Z funkcji złożył rezygnację po osiągnięciu wieku 75 lat. Rezygnacja została przyjęta 8 grudnia ub. roku. 20 stycznia odbył się uroczysty ingres do katedry warszawsko-praskiej nowego ordynariusza, bp. Romualda Kamińskiego.

(źródło: diecezja warszawsko-praska)

Dodaj komentarz