Wólka Kosowska: trefny towar za pół miliona

Prawie 1000 sztuk zabawek i 1500 zegarków o wartości prawie pół miliona złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano troje obywateli Chin. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

W ramach akcji w Wólce Kosowskiej policjanci zabezpieczyli też podrobione zabawki. fot. policja

Jak podaje KSP, policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk w halach targowych. Tam znaleźli szeroki asortyment zabawek i zegarków. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy posiadały skazy i miały znaki towarowe znanych, markowych firm – informuje policja.

Policjanci zabezpieczyli prawie 1000 sztuk zabawek i niemalże 1500 zegarków znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 500 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali troje obywateli Chin. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat więzienia. Zabezpieczyli również prawie 12 tysięcy złotych i 1200 euro na poczet przyszłych kar – informuje policja.

(źródło: policja)

One Comment on “Wólka Kosowska: trefny towar za pół miliona

  1. JAK TO SIE DZIEJE ZE TAM IDA TAKIE GIGANTYCZNE PRZEWAŁY.OD 27 LAT ..polak jak zalozy firemkie jest dokladnie kontrolowany ..i gnebiony.na wszelkie mozliwe sposoby w wólce sitwa mafijna robi co chce…za PO -PSL……kradliwszyscy wiec zlodziaj na zlodzzieja .lache kladł ja kradne ty kradniesz wiec jest dobrze…ale dzis .nie rozumie tego pisiory mieli przeciac zlodziejstwo w polsce.a tu pare km od palacu ministrow..kradna ile wlezie.do tego wprowadzaja do obrotu trucicny.w zabawkach…dla dzieci…kiedy sie ziobro za to zabierze .TEN BAZAR TRZEBA ZAMKNĄC

Dodaj komentarz