Wólka Kosowska: trefny towar za pół miliona

Prawie 1000 sztuk zabawek i 1500 zegarków o wartości prawie pół miliona złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano troje obywateli Chin. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

W ramach akcji w Wólce Kosowskiej policjanci zabezpieczyli też podrobione zabawki. fot. policja

Jak podaje KSP, policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk w halach targowych. Tam znaleźli szeroki asortyment zabawek i zegarków. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy posiadały skazy i miały znaki towarowe znanych, markowych firm – informuje policja.

Policjanci zabezpieczyli prawie 1000 sztuk zabawek i niemalże 1500 zegarków znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 500 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali troje obywateli Chin. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat więzienia. Zabezpieczyli również prawie 12 tysięcy złotych i 1200 euro na poczet przyszłych kar – informuje policja.

(źródło: policja)

One Comment on “Wólka Kosowska: trefny towar za pół miliona

  1. JAK TO SIE DZIEJE ZE TAM IDA TAKIE GIGANTYCZNE PRZEWAŁY.OD 27 LAT ..polak jak zalozy firemkie jest dokladnie kontrolowany ..i gnebiony.na wszelkie mozliwe sposoby w wólce sitwa mafijna robi co chce…za PO -PSL……kradliwszyscy wiec zlodziaj na zlodzzieja .lache kladł ja kradne ty kradniesz wiec jest dobrze…ale dzis .nie rozumie tego pisiory mieli przeciac zlodziejstwo w polsce.a tu pare km od palacu ministrow..kradna ile wlezie.do tego wprowadzaja do obrotu trucicny.w zabawkach…dla dzieci…kiedy sie ziobro za to zabierze .TEN BAZAR TRZEBA ZAMKNĄC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*