Ratusz zaskarżył zgodę na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

Prezydent Warszawy odwołała się w piątek od decyzji wojewody mazowieckiego, który zgodził się na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. Argumentem jest ekologia.

fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki

„Wnoszę o zmianę decyzji Wojewody Mazowieckiego nr 521/II/2017 z 28 grudnia 2017 r., poprzez zamieszczenie w niej wymogu montażu przez inwestora urządzeń ochrony powietrza w wentylatorniach systemu wentylacji tunelu”

– napisała prezydent stolicy.

Według ratusza decyzja wojewody pomija obowiązujące akty prawa miejscowego jakimi są programy ochrony środowiska. Wojewoda nie uwzględnił także interesu społecznego w zakresie ochrony środowiska i nie rozpatrzył wszystkich argumentów miasta – przekonują urzędnicy.

Chodzi o budowę odcinka  drogi ekspresowej S2 od węzła „Puławska” (bez węzła) do węzła „Przyczółkowa” (bez węzła) o długości ok. 4,6 km. Odcinek przebiegać ma przez Ursynów i Wilanów.

POW umożliwi powiązanie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa Wrocławia, a przez Trasę Admii Krajowej ułatwić dojazd do Gdańska czy Białegostoku. Ma być też odciążeniem dla stolicy, dzięki czemu jakość powietrza w mieście powinna się poprawić.

Jak przypomina na swoich stronach wojewoda mazowiecki, decyzję o wydaniu zgody na budowę POW wydał na podstawie trzech przesłanek:

  1. zgodność projektu budowlanego z wymaganiami ochrony środowiska (w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i postanowieniem uzgadniającym warunki realizacji inwestycji).

  2. Zgodność projektu zagospodarowania działki lub terenu z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi.

  3. Kompletność projektu budowlanego i posiadanie wymaganych opinii, uzgodnień, pozwoleń i sprawdzeń

– czytamy w uzasadnieniu wojewody z 28 grudnia ub. roku.

(źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, Mazowiecki Urząd Wojewódzki)

 

2 Comments on “Ratusz zaskarżył zgodę na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

  1. Ratusz utrudnia w ten sposób powstanie ważnej dla miasta inwestycji. To niedopuszczalne. Ta popisowa wojenka nam wszystkim szkodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*