Ingres nowego pasterza diecezji

W sobotę o 11 w katedrze św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika odbędzie się ingres biskupa Romualda Kamińskiego – nowego ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. 

Uroczysty ingres odbędzie się w Bazylice św. Michała Archanioła i św. FLoriana o 11 w poniedziałek. fot. Adrian Grycuk: By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Ks. Bp Romuald Kamiński ordynariuszem warszawsko-praskim został 8 grudnia, gdy papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Henryka Hosera. Dotychczasowy biskup warszawsko-praski zrezygnował po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Biskup Romuald Kamiński w latach 1983 – 1992 był kapelanem Prymasa Polski, kard. Józefa Glempa. Od 1992 roku był kanclerzem kurii warszawsko-praskiej, a od 2005 biskupem pomocniczym diecezji Ełckiej. We wrześniu 2017 roku został biskupem koaudiutorem – to znaczy biskupem pomocniczym z prawem następstwa. Z chwilę przyjęcia rezygnacji abp. Hosera bp Kamiński automatycznie zajął jego miejsce.

W sobotę odbędzie się ingres do katedry warszawsko-praskiej, a za miesiąc do konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku.

(źródło: Telegraf24, Diecezja Warszawsko-Praska)

 

Dodaj komentarz