TVN Warszawa: Awantura w Śródmieściu. PiS zrywa koalicję?

Szykuje się awantura polityczna w Śródmieściu Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość zmierza do zerwania koalicji w Dzielnicy Śródmieście. Jak informuje TVN Warszawa PiS złożył wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Dzielnicy, trzech wiceburmistrzów oraz dwóch szefów komisji. Wszystkich z Klubu Radnych Mieszkańców Śródmieścia.

KRMŚ był koalicjantem PiS po tym, gdy zerwał wcześniejszą koalicję, z Platformą Obywatelską. Teraz to PiS podjął radykalne kroki wobec swojego koalicjanta. W środę radni PiS złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej  sesji rady dzielnicy, w celu odwołania wiceburmistrzów : Pawła Suligi, Anny Sobolewskiej i Marty Wenclewskiej, przewodniczącego Rady Dzielnicy Michała Sasa, a także przewooczniczacych kimisji: mieszkaniowej – Ewy Czerwińskiej i  zdrowia – Andrzeja Kozickiego.

Michał Sas w rozmowie z TVN Warszawa nie krył zaskoczenia sytuacją i uznał, że działania PiS są początkiem końca koalicji. Z kolei cytowany przez portal radny PiS Wojciech Chojnowski tłumaczy, że przyczyną wniosku jest niedotrzymanie przez koalicjanta warunków współpracy, ale jest za wcześnie na jakieś wnioski, bo „jeszcze wszystko może się zdarzyć”.

Radni z Klubu Radnych Dzielnicy Śródmieście dostali się do Rady Dzielnicy z list stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Po wejściu do samorządu wbrew stanowisku własnej organizacji, stworzyli koalicję z Platformą Obywatelską. Oznaczało to zerwanie współpracy z MJN. Tak powstał KRDŚ. Po roku koalicja się rozpadła – KRDŚ dokonał wolty i utworzył koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.

(źródło: TVN Warszawa)

fot.

Dodaj komentarz