Śnieżyca już w stolicy. Nadciąga FRYDERYKA!

Całe miasto spowite śniegiem. Opady z każdą chwilą są coraz obfitsze, warunki do jazdy są coraz trudniejsze, w kilku miejscach są utrudnienia w komunikacji miejskiej. Momentami wieje silny wiatr. To jednak dopiero preludium.  W ciągu najbliższych godzin do stolicy dotrze morderczy orkan Fryderyka. W Europie Zachodniej zabił kilka osób. 

fot. freeimages.com

Orkan Fryderyka przemieszcza się z zachodu na Wschód. Towarzyszy mu burza lodowa i śnieżyca. W Holandii wiatr zabił trzy osoby, przewracał samochody, zrywał dachy domów. W Niemczech zginęło pięć osób. Orkan dotarł do Polski – pod Opolem przewrócił autokar. Najtrudniejsza sytuacja jest w Wielkopolsce, gdzie bez prądu pozostaje 25 tysięcy osób. W całej Polsce jest to ponad 55 tysięcy. Odwołano loty z poznańskiego lotniska Ławica. Samoloty lecące do Poznania lądowały m. in. w Łodzi.

Do Warszawy huragan jeszcze nie dotarł, są już jednak mocne opady śniegu. Jak pisze TVN  Warszawa, w stolicy po godzinie 20. doszło do zatoru drogowego na Belwederskiej, utrknęły autobusy. Na Grochowie kierowcy mieli problem z wyjazdem z posesji. Nie inaczej jest w innych rejonach miasta. Orkan ma dotrzeć w ciągu najbliższych godzin. (az).

Dodaj komentarz