Uwaga! W Warszawie grożą zawieje i zamiecie śnieżne…

W czwartek kto nie musi, niech nie wychodzi z domu! W niemal całej Polsce mogą pojawić się zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr silny i porywisty. Śnieżyce nie ominą też Mazowsza. 

fot. By CambridgeBayWeather (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia aż dla 14 województw. Między innymi dla Mazowsza, gdzie wprowadzony został pierwszy stopień zagrożenia opadami śniegu i pierwszy stopień zagrożenia wystąpieniem zawiei i zamieci śnieżnych.

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z południowego zachodu

wynika z komunikatu IMGW – PIB. Ostrzeżenie IMGW – PIB obowiązuje od 7.30 rano w czwartek do 7.30 w piątek. Na kolejny dzień groźne zjawiska nie są prognozowane.

(źródło: IMGW-PIB)

Dodaj komentarz