Zmiany na Jagiellońskiej. Prace potrwają do maja

 Nowy chodnik, oświetlenie, miejsca postojowe i przystanki autobusowe – zmienia się ulica Jagiellońska. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, trwają prace związane z budową drogi rowerowej i przebudową infrastruktury drogowej. Zmiany mają się przyczynić nie tylko do poprawy estetyki, ale też bezpieczeństwa na tej ulicy.

fot. ZDM

Inwestycja, której realizacja przewidziana jest na ten rok, zakłada budowę drogi dla rowerów po wschodniej stronie ulicy Jagiellońskiej, na odcinku od Trasy Toruńskiej (S8) do ronda Starzyńskiego. Projekt przewiduje też m.in. wyznaczenie przejazdów rowerowych, dostosowanie jezdni serwisowych do ruchu rowerowego, wyznaczenie miejsc postojowych, remont chodników i przebudowę części przystanków autobusowych i przebudowę oświetlenia (po wschodniej stronie) – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jak podaje ZDM, w toku prac okazało się, że kanał ciepłowniczy biegnący pod ul. Jagiellońską jest w złym stanie technicznym. Uniemożliwiło to kontynuowanie robót w zaplanowanym wcześniej zakresie. Stan kanału ciepłowniczego, którego gestorem jest Veolia, uniemożliwił pracę ciężkiego sprzętu, a tym samym opóźnił roboty budowalne. Problemy te wymuszają zmianę przebiegu budowanej drogi rowerowej, dla której konieczne staje się uzgodnienie zamiennego projektu organizacji ruchu oraz projektów wykonawczych. To opóźni zakończenie inwestycji – poinformował ZDM. Nowy termin to 31 maja.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz