W Warszawie wzrosła liczba wypadków. Co na to ratusz? „Jest bezpieczniej”

Rok 2017  przyniósł wzrost wypadków na drogach w stolicy. Wzrosła liczba rannych. Jednak stołeczny ratusz mówi, że… stan bezpieczeństwa się poprawił. 

fot. policja

Dziwne liczenie przez stołeczny ratusz, w tym różnice w poglądach z policją znane są nie od dziś. Tym razem jednak rozbieżności dotyczą nie politycznych manifestacji i liczby wspierających je ludzi ale bezpieczeństwa warszawiaków. Warszawski ratusz poinformował, że w stolicy jest bezpieczniej.

Zmiany w organizacji ruchu, nowe oświetlenie ulic, doświetlanie przejść dla pieszych, budowa azyli, sygnalizacje świetlne, poprawa widoczności dla pieszych i kierowców – to najważniejsze działania miejskich drogowców. Z roku na rok warszawiacy mogą się czuć na ulicach coraz bezpieczniej. Liczba wypadków i ofiar systematycznie spada – co roku o kilka-kilkanaście procent” –  podał ratusz, a w ślad za nim inne instytucje, w tym Zarząd Dróg Miejskich.

Problem w tym, że jak zauważyli reporterzy TVN Warszawa, dane ratusza nie są prawdziwe.

Pomimo starań nie udało się poprawić ogólnego bezpieczeństwa. Mimo, że liczba śmiertelnych ofiar zmalała o 13, to liczba rannych – w porównaniu do poprzedniego roku – wzrosła o 235. Policja odnotowała też więcej wypadków. W 2016 roku było ich 885, a w 2017 – 1075

podał TVN Warszawa. Gdy reporterzy TVN Warszawa zapytali skąd ratusz wziął dane o rzekomym zmniejszeniu wypadków rzecznik Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa Bartosz Milczarczyk odpowiedział, że „nastąpił jedynie drukarski błąd”, chodziło o zmniejszenie liczby wypadków śmiertelnych. Tu faktycznie śmiertelnych wypadków było mniej niż rok wcześniej.

(źródło: TVN Warszawa, UM Warszawa)

 

Dodaj komentarz