Kolizja po pijaku i atak na policjantów

Młody mężczyzna spowodował wypadek na ulicy Grochowskiej. Był pijany, a policjantów, którzy przyjechali na interwencję najpierw usiłował przekupić, a gdy to mu się nie udało zaatakował ich.

Zatrzymany przed komendą przy ul. Grenadierów fot. policja

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, kwadrans po 2. w nocy patrolowcy zauważyli, że przy ulicy Grochowskiej najprawdopodobniej doszło do jakiegoś zdarzenia drogowego.

Mundurowi natychmiast zatrzymali się i rozpoczęli ustalenia. Uczestnicy kolizji nie byli ranni, pomocy udzielał im ratownik medyczny, który widząc co się stało po prostu się zatrzymał. Jak się okazało kierujący hyundaiem uderzył w przystanek i barierki. 22-letni obywatel Ukrainy był nietrzeźwy, badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Zaraz po tym prosił mundurowych o uwolnienie i puszczenie w niepamięć całego zajścia. W pewnym momencie rzucił policjantowi 200 złotych mówiąc, że to w zamian z odstąpienie od czynności służbowych – informuje policja.

22-latek został poinformowany o tym, że jest to przestępstwo. Niestety żadne argumenty nie docierały do mężczyzny, który był agresywny, uderzał i kopał w radiowóz, a po chwili również w funkcjonariusza. Trafił do policyjnej celi.

Jak informuje policja, mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz próby wręczenia korzyści majątkowej. Odpowie też za spowodowanie kolizji.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz