10 lat grozi mu za włamanie do sklepu

Nad ranem policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali zaalarmowani o tym, że najprawdopodobniej włamano się do jednego z północnopraskich sklepów – informuje policja. Funkcjonariusze na miejscu zauważyli wybitą szybę w drzwiach wejściowych, a w środku mężczyznę plądrującego pomieszczenie. 27-latek został zatrzymany i trafił do komendy przy Jagiellońskiej. Grupa dochodzeniowo – śledcza dokonała oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyła ślady.

fot. policja

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu. Śledczy przeanalizowali podobne zdarzenia z terenu dzielnicy. Nabrali podejrzeń, że zatrzymany Łukasz Sz. mógł brać w nich udział. Sprawdzenie jego danych wykazało, że wcześniej był już karany za podobne przestępstwa – informuje policja.

Jak się okazało, od połowy grudnia ubiegłego roku Łukasz Sz. włamał się do 6 sklepów na terenie Pragi Północ, rabując głównie papierosy. Jego łupem padły również wyroby alkoholowe i kasetka z pieniędzmi. Łączne straty, jakie ponieśli właściciele sklepów wyniosły ponad 36 tys. złotych. Ostatnią kradzież z włamaniem policjanci skutecznie udaremnili, zatrzymując mężczyznę ,,na gorącym uczynku”. Jak przypomina policja, mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz