HGW usłyszy zarzuty? To nie jest wykluczone!

Hanna Gronkiewicz-Waltz może usłyszeć zarzuty w sprawie afery reprywatyzacyjnej – powiedział wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. 

fot. freeimages.com

Praca komisji weryfikacyjnej doprowadziła do tego, że skutecznie są stawiane zarzuty różnym ludziom związanym z reprywatyzacją i nie wykluczam, że tak będzie w tym wypadku 

mówił minister w radiu RMF FM. Jak zaznaczył, liczy na to, że rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz zwróci pięć milionów złotych, które zarobili na kamienicy przy Noakowskiego 16.

 

Niewykluczone, że jutro przyjdę z taką rekomendacją na komisję weryfikacyjną. Oczywiście komisja podejmie decyzje, ale w mojej ocenie rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz powinna oddać ponad 5 milionów złotych. 

Jak zaznaczył minister

 ta kamienica (Noakowskiego 16) pochodzi z najgorszego z najgorszych przestępstw, to znaczy ‚szmalcownictwa po Holokauście’. 

Przypomnujmy, że po wojnie prawo własności kamienicy zostało przejęte na podstawie sfałszowanych dokumentów przez szmalcowników. Następnie kamienicę kupił Roman Kępski, a potem została ona znacjonalizowana przez państwo. Po latach kamienicę odziedziczyli spadkobiercy Kępskiego, w tym Andrzej Waltz, mąż prezydent stolicy. Na sprzedaży swojego udziału rodzina HGW miała zarobić 5 milionów złotych.

W piątek sprawą kamienicy przy Noakowskiego 16 zajmie się komisja weryfikacyjna.

(Telegraf24, RMF FM)

One Comment on “HGW usłyszy zarzuty? To nie jest wykluczone!

Dodaj komentarz