HGW usłyszy zarzuty? To nie jest wykluczone!

Hanna Gronkiewicz-Waltz może usłyszeć zarzuty w sprawie afery reprywatyzacyjnej – powiedział wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. 

fot. freeimages.com

Praca komisji weryfikacyjnej doprowadziła do tego, że skutecznie są stawiane zarzuty różnym ludziom związanym z reprywatyzacją i nie wykluczam, że tak będzie w tym wypadku 

mówił minister w radiu RMF FM. Jak zaznaczył, liczy na to, że rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz zwróci pięć milionów złotych, które zarobili na kamienicy przy Noakowskiego 16.

 

Niewykluczone, że jutro przyjdę z taką rekomendacją na komisję weryfikacyjną. Oczywiście komisja podejmie decyzje, ale w mojej ocenie rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz powinna oddać ponad 5 milionów złotych. 

Jak zaznaczył minister

 ta kamienica (Noakowskiego 16) pochodzi z najgorszego z najgorszych przestępstw, to znaczy ‚szmalcownictwa po Holokauście’. 

Przypomnujmy, że po wojnie prawo własności kamienicy zostało przejęte na podstawie sfałszowanych dokumentów przez szmalcowników. Następnie kamienicę kupił Roman Kępski, a potem została ona znacjonalizowana przez państwo. Po latach kamienicę odziedziczyli spadkobiercy Kępskiego, w tym Andrzej Waltz, mąż prezydent stolicy. Na sprzedaży swojego udziału rodzina HGW miała zarobić 5 milionów złotych.

W piątek sprawą kamienicy przy Noakowskiego 16 zajmie się komisja weryfikacyjna.

(Telegraf24, RMF FM)

One Comment on “HGW usłyszy zarzuty? To nie jest wykluczone!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*