HGW poza zarządem PO. Jej obecność była obciążeniem

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już członkiem zarządu Platformy Obywatelskiej. Funkcję wiceprzewodniczącej przestanie pełnić w sobotę. To nie pierwszy sygnał mówiący o tym, że dla władz PO kojarzenie z prezydent Warszawy jest sporym obciążeniem. 

Platforma Obywatelska zazwyczaj wygrywa w Warszawie, tym razem, po aferze warszawskiej może mieć jednak problem fot. By Platforma Obywatelska RP from Polska (Wieczór wyborczy) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W październiku, na konwencji samorządowej Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltz, wtedy wciąż formalna wiceprzewodnicząca ugrupowania, nie pojawiła się w ogóle. Nieobecność tłumaczono chorobą, jednak znamienne było też miejsce i tematyka konwencji. PO rządzi w stolicy od jedenastu lat, jak twierdzi ratusz ma się czym pochwalić, a jednocześnie konwencja samorządowa odbywa się nie w stolicy i największym mieście Polski ale w Łodzi, w dodatku nie ma na niej prezydent stolicy i zarazem wiceprzewodniczącej partii.

Od soboty Hanna Gronkiewicz-Waltz od soboty nie będzie już wiceprzewodniczącą partii. Decyzję w tejs sprawie podejmie Rada Krajowa – poinformowało Radio Zet.

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem stolicy od 2006 roku. Jest oskarżana o przynajmniej brak odpowiedniego nadzoru w sprawie afery reprywatyzacyjnej. W wyborach prezydenckich za rok nie będzie startować. Kandydatem Platformy Obywatelskiej i, jak wszystko wskazuje Nowoczesnej będzie Rafał Trzaskowski.

 

Dodaj komentarz