HGW poza zarządem PO. Jej obecność była obciążeniem

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już członkiem zarządu Platformy Obywatelskiej. Funkcję wiceprzewodniczącej przestanie pełnić w sobotę. To nie pierwszy sygnał mówiący o tym, że dla władz PO kojarzenie z prezydent Warszawy jest sporym obciążeniem. 

Platforma Obywatelska zazwyczaj wygrywa w Warszawie, tym razem, po aferze warszawskiej może mieć jednak problem fot. By Platforma Obywatelska RP from Polska (Wieczór wyborczy) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W październiku, na konwencji samorządowej Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltz, wtedy wciąż formalna wiceprzewodnicząca ugrupowania, nie pojawiła się w ogóle. Nieobecność tłumaczono chorobą, jednak znamienne było też miejsce i tematyka konwencji. PO rządzi w stolicy od jedenastu lat, jak twierdzi ratusz ma się czym pochwalić, a jednocześnie konwencja samorządowa odbywa się nie w stolicy i największym mieście Polski ale w Łodzi, w dodatku nie ma na niej prezydent stolicy i zarazem wiceprzewodniczącej partii.

Od soboty Hanna Gronkiewicz-Waltz od soboty nie będzie już wiceprzewodniczącą partii. Decyzję w tejs sprawie podejmie Rada Krajowa – poinformowało Radio Zet.

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem stolicy od 2006 roku. Jest oskarżana o przynajmniej brak odpowiedniego nadzoru w sprawie afery reprywatyzacyjnej. W wyborach prezydenckich za rok nie będzie startować. Kandydatem Platformy Obywatelskiej i, jak wszystko wskazuje Nowoczesnej będzie Rafał Trzaskowski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*