Zaskakujące. Barometr Warszawski wskazuje na wysokie poparcie dla urzędników

Zaskakujące wyniki Barometru Warszawskiego. Wynika z nich, że prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz ocenia pozytywnie aż 58 proc.  mieszkańców stolicy. A aż 79 proc. pozytywnie ocenia władze miasta. 

fot, freeimages.com

Badanie z dumą ogłosił stołeczny ratusz. Obok doskonałej oceny ratusza, wychodzi na to, że warszawiacy są optymistami i podoba im się wszystko. Miasto jest sprawnie zarządzane, czyste, pozytywne noty zbiera komunikacja miejska.  – Wyniki tego badania dowodzą, że praca warszawskiego samorządu i jego pracowników przyniosła wymierne efekty i jest dostrzegana przez mieszkańców. Doceniają oni przede wszystkim stan bezpieczeństwa w naszym mieście, funkcjonowanie komunikacji miejskiej, czystość i porządek, a także sposób komunikowania. Mieszkańcy czują, że mają wpływ na funkcjonowanie miasta i mają poczucie sprawczości – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie w portalem Urzędu Miasta.

Przeciwnicy prezydent stolicy studzą jednak ten zapał, przypominając, że ocena dotyczy sprawności zarządzania miastem ogólnego zadowolenia z życia w nim. Ocena polityczna, gdyby zawrzeć w sondażu pytania o chociażby aferę warszawską mogłaby być inna. Zaś prawdziwą ocenę władzom stolicy mieszkańcy wystawią za rok.

(az).

Dodaj komentarz