Zaskakujące. Barometr Warszawski wskazuje na wysokie poparcie dla urzędników

Zaskakujące wyniki Barometru Warszawskiego. Wynika z nich, że prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz ocenia pozytywnie aż 58 proc.  mieszkańców stolicy. A aż 79 proc. pozytywnie ocenia władze miasta. 

fot, freeimages.com

Badanie z dumą ogłosił stołeczny ratusz. Obok doskonałej oceny ratusza, wychodzi na to, że warszawiacy są optymistami i podoba im się wszystko. Miasto jest sprawnie zarządzane, czyste, pozytywne noty zbiera komunikacja miejska.  – Wyniki tego badania dowodzą, że praca warszawskiego samorządu i jego pracowników przyniosła wymierne efekty i jest dostrzegana przez mieszkańców. Doceniają oni przede wszystkim stan bezpieczeństwa w naszym mieście, funkcjonowanie komunikacji miejskiej, czystość i porządek, a także sposób komunikowania. Mieszkańcy czują, że mają wpływ na funkcjonowanie miasta i mają poczucie sprawczości – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie w portalem Urzędu Miasta.

Przeciwnicy prezydent stolicy studzą jednak ten zapał, przypominając, że ocena dotyczy sprawności zarządzania miastem ogólnego zadowolenia z życia w nim. Ocena polityczna, gdyby zawrzeć w sondażu pytania o chociażby aferę warszawską mogłaby być inna. Zaś prawdziwą ocenę władzom stolicy mieszkańcy wystawią za rok.

(az).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*