Michał Grodzki nadal burmistrzem. PO-PiS na Bemowie

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl unieważnił odwołanie przez radnych burmistrza Bemowa MIchała Grodzkiego z Prawa i Sprawiedliwości. Dzielnicą nadal będzie rządzić koalicja Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. 

fot. Kuba G BY Kuba G https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

PO -PiS na Bemowie rządzi od ponad roku. Na początku listopada władze dzielnicy zostały odwołane. Jednak same okoliczności tego odwołania były dość osobliwe. W posiedzeniu nie wziął udziału ani jeden radny PO i PiS. Byli za to przedstawiciele klubów lokalnych: Dla Bemowa, Wybieram Bemowo i Bemowskiej Wspólnoty Samorządowej. Podjęli decyzję o odwołaniu zarządu dzielnicy. Teraz wiceprezydent Pahl decyzję tę unieważnił.

Przypomnijmy, że spór na Bemowie trwa od 2014 roku. Były  burmistrz dzielnicy, potem zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz Jarosław Dąbrowski po wybuchuu tzw. afery bemowskiej stracił stanowisko wiceprezydenta stolicy. Założył własny komitet wyborczy, który zwyciężył w wyborach samorządowych do rady dzielnicy. Sytuacja była patowa – wyłoniony w wyborach nowy zarząd nie miał poparcia Hanny Gronkiewicz-Waltz, która unieważniała uchwały powołujące władze dzielnicy. Na ratuszu zawisł nawet transparent „Hanna Gronkiewicz-Waltz Putinem Warszawy”. Wszystko skończyło się wraz z powołaniem nietypowej koalicji PO i PiS, Teraz spór rozgorzał na nowo.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz