Mokotów: Grupa handlarzy dopalaczami rozbita przez policję

Banda z Mokotowa wprowadzała do obrotu znaczne ilości szkodliwych substancji. Policjancie zatrzymali siedem osób. 

Zatrzymano sześciu mężczyzn i jedną kobietę Grozi im do ośmiu lat więzienia. fot. Policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, policjanci z mokotowskiego wydziału krymianlnego ustalili, że na terenie dzielnicy może działać zorganizowana grupa zajmująca się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji szkodliwych dla zdrowia tzw. dopalaczy. Funkcjonariusze ustalili także dane personalne osób, wchodzących w skład tej grupy, jej hierarchię, sposób funkcjonowania, dystrybucji i rozliczania się z zysków.
Jak podaje policja, po wytypowaniu odpowiedniego miejsca i czasu kryminalni zorganizowali zasadzkę, w efekcie której w samochodzie i w jednym z mieszkań policjanci zatrzymali 7 osób.
W mieszkaniu i w pojeździe policjanci znaleźli i zabezpieczyli w sumie 1795 gramów tzw. dopalaczy, ponad 36 000 złotych oraz gotówkę w obcej walucie, mogącą pochodzić z przestępstwa, 3 wagi elektroniczne służące do porcjowania dopalaczy, woreczki foliowe z zapięciem strunowym z biżuterią, przywłaszczoną tablicę rejestracyjną, kastet, telefony komórkowe oraz opakowania po napojach energetycznych i kosmetykach samochodowych, w których przewożone były dopalacze.
Zabezpieczone substancje zostały przekazane do badań laboratoryjnych. 23-letni Paweł S., 28-letni Wojciech Ś., 29-letni Mariusz G., 27-letni Maciej Ł., 27-letni Zbigniew S., 29-letni Krystian D. i 25-letnia Sandra J. usłyszeli już zarzuty. Grozi im do ośmiu lat więzienia – podaje policja.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz