Nowy asfakt na Gniewkowskiej, droga zamknięta dla ruchu

Ulica Gniewkowska na Woli zyska nowy asfalt na około kilometrowym odcinku – poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Droga ma pozostać zamknięta dla ruchu. 

fot. ZDM

To kolejny etap remontu ul. Gniewkowskiej. Na początku listopada nowy asfalt pojawił się na odcinku ulic Potrzebnej i Gniewkowskiej pomiędzy dwoma przejazdami kolejowymi. Zniknęła stara nierówna trylinka, a dzięki nowej nawierzchni znacząco poprawił się komfort i bezpieczeństwo jazdy – informuje ZDM.

Od połowy ubiegłego tygodnia trwały prace na drugim końcu Gniewkowskiej – na odcinku od ul. Mszczonowskiej do ul. Ordona. Wyasfaltowany  ok. 400-metrowy fragment. W trakcie prac okazało się, że pozostała część (ok. 200 metrów) wymaga awaryjnej naprawy podbudowy (wymiana gruntu, uzupełnienie kruszywem, stabilizacja). Te roboty wciąż trwają, w  związku z tym droga na remontowanym odcinku jest nadal zamknięta dla ruchu – podaje ZDM.

W najbliższym czasie wyremontowany ma zostać ostatni odcinek ul. Gniewkowskiej, który jest w najgorszym stanie technicznym. Jak podaje ZDM, doraźny remont jest wstępnie zaplanowany na przyszły rok i odbędzie się przy udziale finansowym firm budowlanych korzystających z tej ulicy.

Planowana jest także przebudowa ul. Jana Kazimierza – podał ZDM.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz