Szydło wicepremierem. W stolicy raczej nie wystartuje

Beata Szydło, która wczoraj zrezygnowała z funkcji premiera rządu RP przyjęła propozycję zostania wicepremierem. Oznacza to, że raczej nie sprawdzi się scenariusz z komisarzem w stolicy i startem byłej premier na prezydenta Warszawy. 

fot. By Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons – cc-by-sa-3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46503855

Pogłoski o tym, że premier Beata Szydło po dymisji ma zostać komisarzem w Warszawie, a potem kandydatem PiS na prezydenta stolicy, krążyły od dawna. Jak się jednak okazało, była premier zdecydowała się przyjąć propozycję partii, zostanie wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy społeczne. Oznacza to, że wariant z komisarzem w stolicy i startem w wyborach samorządowych jest mało prawdopodobny.

W czwartek Beata Szydło zrezygnowała z funkcji premiera, a Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości rekomendował na to stanowisko dotychczasowego wicepremiera, ministra finansów i rozwoju, Mateusza Morawieckiego.

Wśród potencjalnych kandydatów PiS na prezydenta Warszawy wymienia się marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego. Wybory samorządowe odbędą się za rok.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz