Opozycja jednak razem? Lubnauer łagodzi stanowisko ws. Trzaskowskiego

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej zapowiedziała, że będzie rekomendować swojej partii poparcie dla Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta stolicy. Wcześniej krytykowała poprzedniego przewodniczącego Ryszarda Petru właśnie za porozumienie z PO i poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. 

Platforma Obywatelska zazwyczaj wygrywa w Warszawie, tym razem, po aferze warszawskiej może mieć jednak problem fot. By Platforma Obywatelska RP from Polska (Wieczór wyborczy) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Rafał Trzaskowski jest kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia PO. Na mocy porozumienia zawartego między liderem PO Grzegorzem Schetyną i liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru Trzaskowski miał być kandydatem obu partii. Kandydat Nowoczesnej Paweł Rabiej zrezygnował ze startu, w zamian za deklarację iż w razie wygranej Trzaskowskiego będzie wiceprezydentem. Porozumienie zostało skrytykowane przez część działaczy Nowoczesnej, w tym przez Katarzynę Lubnauer. Gdy została ona przewodniczącą partii, oznajmiła, że porozumienie z PO nie jest wiążące. Teraz jednak deklaruje, że będzie rekomendować partii wsparcie dla Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski jest posłem Platformy. Był ministrem cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska i wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz. W 2010 roku kierował kampanią wyborczą Hanny Gronkiewicz-Waltz na prezydenta stolicy.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz