Gala Wolontariatu na Pradze Południe

We wtorek, 5 grudnia przypada Dzień Wolontariusza. Na Pradze Południe odbędzie się uroczysta Gala Wolontariatu pod patronatem burmistrza dzielnicy. 

fot. Adrian Grycuk By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Poniżej komunikat Urzędu Dzielnicy: 

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje, instytucje, szkoły oraz oczywiście wolontariuszy i wolontariuszki do włączenia się w obchody tegorocznego święta. Każda osoba, która jest zainteresowana wolontariatem w naszej dzielnicy znajdzie coś dla siebie.
Uroczysta Gala Wolontariatu odbędzie się 5 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie SWPS. Podczas uroczystości Burmistrz Dzielnicy Praga – Południe wręczy dyplomy oraz nagrody wyróżnionym
w konkursie wolontariuszom. Gala rozpocznie się o godz. 17:00 i będzie zawierała również element artystyczny – występy m.in. chórów.
Od godziny 18:30 zaprosimy na stoiska organizacji i instytucji, które współpracują z wolontariuszami
i wolontariuszkami. Chętne do zaprezentowania się organizacje/instytucje, szkoły zapraszamy do zgłoszeń mailowych: paca40@cal.org.pl do dnia 30 listopada.
Podczas Gali odbędą się również warsztaty dotyczące różnych aspektów wolontariatu.
Zapraszamy również na warsztaty dla młodych wolontariuszy dla trzech grup wiekowych (9-12)
i (13-15), (16-18) w godz. 15.30-17.00. Warsztaty będą okazją do refleksji nad swoimi mocnymi stronami oraz motywacją do działania. Będzie też możliwość, by pochwalić się sukcesami i wymienić doświadczeniami.
Na warsztaty obowiązują zapisy: mailowo na adres malgorzata.leszko@ceo.org.pl lub telefonicznie: 22 659 62 03, wew. 128. Prosimy podać liczbę, wiek uczniów i uczennic oraz informację, czy działają
w wolontariacie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej
w ramach programu „Kto na ochotnika? Szkolne programy wolontariatu”, współfinansowanego przez m.st. Warszawa.
V Dzielnicowy Dzień Wolontariusza organizowany jest przez partnerstwo instytucji, szkół i organizacji
z dzielnicy Praga-Południe pod honorowym patronatem Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

(Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe)

Dodaj komentarz