11 lat HGW. Zaczął się ostatni rok prezydentury

Wczoraj, w sobotę 2 grudnia minęło równe jedenaście lat od zaprzysiężenia Hanny Gronkiewicz-Waltz na prezydenta Warszawy. W przyszłorocznych wyborach HGW  już nie wystartuje. 

2 grudnia 2006 roku, zaprzysiężenie Hanny Gronkiewicz-Waltz na prezydenta stolicy. for. Facebook.com

Prezydent Warszawy pochwaliła się na Facebooku zarówno swoją rocznicą, jak i osiągnięciami. To było dokładnie 11 lat temu… Tak wyglądało moje zaprzysiężenie na prezydenta Warszawy.
2 grudnia 2006 rozpoczęłam najważniejsze wyzwanie w swojej karierze. Jestem wdzięczna warszawiakom, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem jeszcze na dwie kolejne kadencje i wspólnie z którymi mogliśmy czynić Warszawę miastem coraz nowocześniejszym, lepiej skomunikowanym, bardziej przyjaznym, europejskim. Miastem, z którego wszyscy możemy być dumni – napisała prezydent stolicy. Na polecanej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz stronie samizobaczcie.pl znajduje się opis największych – zdaniem władza miasta – sukcesów tej prezydentury. Wymienione są tam budowa metra, przyjazne miasto, polityka rowerowa, itd.

Cieniem na prezydenturze kładzie się przede wszystkim sprawa reprywatyzacji, ale nie tylko. Wątpliwości budzi też polityka wobec kupców, czy kwestie narzucanej ideologii. Niezależnie od oceny prezydent stolicy jedno jest pewne – w przyszłorocznych wyborach nie wystartuje ona na prezydenta stolicy. PO reprezentować będzie Rafał Trzaskowski.

(Telegraf24)

Już jutro w serwisie Telegraf 24 na jedenastolecie TOP największych wtop prezydent stolicy w ciągu jej trzech kadencji. A w kolejnych dniach wspólnie z publicystami i ekspertami spróbujemy już bez przymrużenia oka ocenić tę prezydenturę. 

 

Dodaj komentarz