Religijność mieszkańców Grochowa została zbadana

Blisko 30 proc. mieszkańców uczęszczających na msze święte, z czego prawie połowa przystępuje do komunii. To szacunkowe wyniki październikowego liczenia wiernych w diecezji warszawsko-praskiej, opublikowane właśnie przez kurię warszawsko-praską. A jak wygląda sytuacja w dekanacie grochowskim?

Kościół pw. św. Wincentego Pallotiego przy ul. Skaryszewskiej. To tu uczęszcza najwięcej wiernych w dekanacie grochowskim. fot. Kmiecik By Kmiecik (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Jak poinformowała na swojej stronie internetowej kuria warszawsko-praska, w całej diecezji wskaźnik dominicantes – w uproszczeniu proc. mieszkańców będących na mszy świętej, oraz comunicantes – proc. obecnych na mszy św. przyjmujących komunię świętą.
W całej diecezji warszawsko-praskiej liczba uczestniczących we mszy św. wyniosła 29,3 proc. A liczba przyjmujących komunię świętą – 48,9 proc.
W Dekanacie Grochowskim we msach św. uczestniczyło 19,5 proc., a komunię przyjmowało 50,1 proc. Największy udział mieszkańców we mszach świętych był w parafii pod wezwaniem św. Wincentego Pallottiego w Warszawie na Pradze i wyniósł 32,5 proc. Najmniejszy był w parafii pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła na Grochowie i wyniósł 62,7 proc. Jeśli chodzi o przyjmujących komunię świętą, najwyższy wskaźnik był w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie (62,7 proc.) a najniższy w parafii Bożego Ciała na Kamionku (36,4 proc.).

Liczenie wiernych przeprowadzono w niedzielę, 15 października we wszystkich kościołach diecezji warszawsko-praskiej.

(źródło: Diecezja Warszawsko-Praska)

 

Dodaj komentarz