Żoliborz: Weekendowe prace na jednej z najważniejszych ulic dzielnicy

Ulica Potocka, jedna z najważniejszych arterii Żoliborza, łącząca ulice Słowackiego i Mickiewicza jest właśnie remontowana. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zmiany, to m. in. nowa nawierzchnia jezdni, uspokojenie ruchu, azyle na przejściach dla pieszych, uporządkowanie parkowania. Prace potrwają do poniedziałku. 

W związku z pracami kierowcy muszą liczyć się z objazdami, fot. ZDM

Jak podaj ZDM,  ulica na odcinku od pl. Kuronia do ul. Mickiewicza zyska nową, równą nawierzchnię jezdni. Aby remont był trwalszy, kolejne warstwy asfaltu zostaną wzmocnione specjalną siatką.
Nowy asfalt to dopiero początek prac. Sukcesywnie, w kolejnych tygodniach, na tym odcinku mają być wprowadzane zmiany w organizacji ruchu, które zmienią charakter ulicy – zapowiada ZDM. Pomiędzy ul. Mickiewicza i ul. Marii Kazimiery pojawią się zatoki postojowe, a wraz z nimi nowe miejsca parkingowe.
Jak podaje ZDM, zmiany w organizacji ruchu mają być wprowadzane sukcesywnie, w kolejnych tygodniach. W czasie tych prac ulica będzie otwarta dla ruchu. Mogą pojawić się miejscowe wygrodzenia i utrudnienia.

Jednak, jak podaje ZDM, w związku z weekendowym frezowaniem ulica na odcinku od pl. Kuronia do ul. Mickiewicza będzie zamknięta dla ruchu. Połączenia z ul. Potocką nie będą miały ulice: Urzędnicza, Szczepanowskiego, Bieniewicka, Drużbackiej i Marii Kazimiery. Równocześnie, na wysokości skrzyżowania z ul. Potocką wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości zachodniej jezdni ul. Mickiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Słowackiego – pl. Wilsona – Mickiewicza lub Słowackiego – Marymoncka – Podleśna – Gwiaździsta – czytamy w komunikacie.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz